5587
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-5587,mkd-core-2.0.2,mikado-core-2.0.2,ajax_fade,page_not_loaded,,onyx-ver-3.3,vertical_menu_enabled, vertical_menu_left, vertical_menu_width_290,vertical_menu_background_opacity_over_slider vertical_menu_background_opacity_over_slider_on,smooth_scroll,side_menu_slide_from_right,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive

Monşarj Asansör Nedir

Monşarj Asansör Nedir | Amada TECH Yemek asansörü hijyenik şartlara göre ürün tasarımı, hazır kuyu sistemli kaynaksız çelik konstrüksiyon çift girişli, çapraz giriş, üç yönden giriş seçenekleri, sesli anons sistemi, kabin kapısı ve güvenlik kilitlerinin yanı sıra, istenilen kattan başka kata gönderme ve çağırma,220 V elektrik ile çalışma, VVVF hız kontrol ünitesi gibi özellikler ve seçenekler vardır.

Monşarj Asansör Nedir?

Monşarj, dilimize Fransızcadan “dumbwaiter” kelimesinden devşirilmiş ; anlamı servis asansörüdür. Servis asansörleri mutfaklarda, restoranlarda yiyecek getirmek ve kirli bulaşıkları geri götürmek için kullanılan küçük bir asansör (çoğunlukla bel yüksekliğinde, tezgah hizasındadır.) – hemen hemen her otel, kafe ve restoranda gizli ve vazgeçilmez bir üründür. Bu zor aşınan küçük servis asansörleri katlar arasında insanları değil malzemeleri taşımak için tasarlanmıştır.

21. yüzyılda, yemek asansörü popüler ve çoğu modern, şık otel, restoran, kulüp ve barlarda – hala sessiz ve görünmeyen bir ‘garson’ olarak tanımlanıyor. Güvenilir bir iş gücü haline geldi ve birden fazla katta düzenlenmiş catering işletmeleri için vazgeçilmez.

Monşarj asansör geçmişi

Bu kaldırma cihazı binlerce yıldır kullanılmaktadır. Kaydedilen ilk kullanım, Romalılar çağında yaklaşık MÖ 200 yılına kadar uzanıyor. Bir mimar, malların hareketine izin vermek için bir servis asansörü kurmayı tarif etmiştir

Neden buna monşarj asansör deniyor?

Görevli veya hizmetliler tarafından monşarj asansör kullanılarak yemek ve yemekleri üst kattaki yemek odasına götürür ve mutfaktan restorana giderken tekrar aşağı iner, böylece gürültü ve yemek kokusunun müşterilerden izole edilmesini sağlardı. Terimin kökenleri, basitçe bu asansörün kendi sessiz garsonunuza sahip olmanın bir yolu olması, görülmemesi ve duyulmamasıdır.

Bir monşarj asansör insanları taşıyabilir mi?

Kesinlikle hayır. Bu küçük asansörler yalnızca eşya taşımak için tasarlanmıştır.

Don`t copy text!